Březen 2010
Labradorský retrívr - využití

28. března 2010 v 14:16 Labradorský retriever

                                   využití

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes, služební pes, polní závodník a společník.

Labradorský retrívr - historie

28. března 2010 v 14:14 Labradorský retriever

                                   Historie

Předci labradorských retrívrů jsou pravděpodobně novofoudlandští psi. Název retrívr však vznikl mnohem dříve než existovalo toto plemeno. Tímto názvem se označovali všichni lovečtí psi, kteří aportovali ulovenou zvěř. Na New Foundlandu žily dva typy psů, velcí a silní novofoundlandští psi s dlouhou srstí a malí novofoundlandští psi, nazývaní též labradorští psi. Tito menší psi měli krátkou srst a byli používáni rybáři k donášení ryb a postřelených mořských ptáků z vody. Jejich vynikající schopnost aportování zaujala anglické lovce. Proto začali oba typy těchto psů přicházet do Anglie od roku 1800.
Název labradorský retrívr je používán od roku 1839. Ve druhé polovině 19. století lze hovořit o čistokrevném chovu. Ačkoliv se ve vrzích objevovala i žlutá a hnědá štěňata, byli stále upřednostňováni černí psi. To se změnilo až po první světové válce, kdy byli vystavováni i žlutí psi, a později i psi hnědí.

Labradorský retrívr - standart plemene

28. března 2010 v 14:13 Labradorský retriever

                            Standart plemene

Hlava je široká a suchá, s dobře utvářeným stopem. Čelisti jsou středně dlouhé, silné a neseseknuté. Nos je široký, nosní otvory dobře vyvinuté.
Uši nejsou příliš velké ani těžké, visí dolů podél hlavy.
Oči jsou středně veliké, vyjadřující inteligenci a dobrou náladu, hnědého zbarvení.
Čelisti a zuby jsou silné, skus nůžkový.
Krk je suchý, silný.
Hrudník široký a hluboký, s dobře klenutými a pružnými žebry. Hřbet je rovný. Bedra jsou široká, krátká a silná.
Přední končetiny jsou dlouhá a šikmá, mají pevný kosterní podklad.
Zadní končetiny jsou dobře vyvinuté, osvalené, nezúžené, s dobře vyvinutým a pohyblivým kyčelním kloubem, při pohledu zezadu rovné. Kravský postoj je zásadně nežádoucí.
Tlapy jsou kulaté a silné, prsty sevřené, dobře klenuté, polštářky jsou tlusté a silné.
Ocas je silný u kořene a zužující se ke konci, středně dlouhý, bez podsady, obrostlý hustou, krátkou, silnou, přilehlou srstí, má být nesen vesele
Pohyb je volný a plynulý.

Výška:fena 54 - 56 cm, pes 56 - 57 cm
Váha:25 - 34 kg
Srst:krátká, hustá, přiměřeně tvrdá, černá, žlutá, čokoládově hnědá
Cena:s PP 7 000 - 15 000 Kč, bez PP 3 000 - 6 000 Kč
Charakter:

Inteligentní, bystrý, veselý, čilý a hravý pejsek s velkou dávkou energie a vitality. Má laskavou, přátelskou povahu bez náznaků agresivity a bázlivosti. Je velice poslušný a oddaný.

Vhodnost k dětem:Labradoři jsou vhodní k dětem, protože ve většině případů postrádají agresivitu a jsou velmi milí a přátelští společníci.
Péče:

Potřebuje hodně pohybu. Srst potřebuje alespoň jednou do týdne pročesat. Miluje volnost, nejraději má běhání po lese. Potřebuje vaši lásku a pozornost. Rád si hraje a aportuje téměř vše, co mu hodíte.Skupina dle FCI:Slídiči, retrieveři a vodní psi
Číslo dle
FCI:
122
Informace ČMKU:PDF

Cesta domů a první den v novém domově

28. března 2010 v 13:56 | Já |  Jak se s Alicí žije?
Ahoj všichni !!!
Tak jsme dojeli v pořádku domů. Po cestě jsme ještě asi 4x zastavovali aby se mohla vyvenči a jednou jsme zastavili u babičky která má psa Čertíka. Alice si furt s Čertíkem chtěla hrát, ale jelikož je moc starý tak ho to nebavilo a dokonce se jí i bál.... Šli jsme s babičkou a Čertíkem na malou procházku kolem potoka a Alici se moc líbil a namáčela si ve vodě ťapky. Pořád nás po cestě zastavovali nějací lidi a chtěli si Alinku pohladit.  Za chvíli jsme zase byli na cestě  a Alice spala v autě jako dudek a pak si hrála s kostičkou z buvolí kůže, kterou jsem jí koupila a pak chvíli pozorovali projíždějící auta a moc se polekala náklaďáku :)
Když jsme přijeli domů, šla jsem ještě Alici vyvenči a potom si ještě doma chvíli hrála. Potom spala a už byl večer. Odešli jsme do pokojů a Alici nechali dole v pelíšku v prádelce u topení. Za chvíli se ozval stašný nářek. Všichni jsme věděli, že se musíme zatvrdit a nejít ji pohladit ani utěšit, ale nakonec jsme to přeci jen nevydrželi a tak jsem si ustlala dole na sedačce a Alici jsme přenesli s pelíškem za mnou do obýváku. Nakonec to však dopadlo tak, že jsem si lehla vedle Alici na zem a usnula tam ;D Alice si mi položila hlavu na ruku a tak jsme spali spolu.  V noci mě Alice hodněkrát zbudila a tak jsem se moc nevyspala (ale su šťastná že ji mám) a 2x jsem ji pustila na zahrady aby se mohla vyvenčit a jednou bumbala. Ráno jsme šli spolu koupit chleba do blízké samošky a Alice byla celá šťastná. Potom chvíli spala a pak se knám stavila Terka a její fenka bernského salašnického psa Bella. Alice z ní byla nadšená a moc si spolu hráli. Ze začátku Alice hledala u Belly ceciky ale pak to vzdala a šli si hrát..... Bella ji však kvůli své velikosti dost povalila na zem a tak jsme se báli že jí něco Bella nechtěně udělá. Alici to však nevadilo a kousala Belle uši a ocas ;D Stejně jsme je však od sebe brzy oddělali aby se přeci jen něco nestalo.... Alice zase šla spinkat tak jsme ji nechali být a šla jsem s Terkou, Bellou a tetiným Filipem na procházku do polí. Když jsem se vrátila Alice už byla vzhůru a hrála si s tím copánkem co jste nám pro ni dala a zkoumala jak se dělá, aby pískací balonek co dostala ode mě pískal. Potom přišli moje kámošky Gabča s Katkou a jejich psem Nelčou. Stou už si možná Alice rozuměla víc než s Bellou protože jsou zhruba tak stejně velké (Nelčaje o trošku větší). Za chvíli holky odešli.  Pak jsme Alici na hodinku zavřeli v pelíšku do prádelny aby si zvykala že někdy ude muset být sama. Strašně vyváděla ale nakonec přestala, tak jsem za odměnu šla za ní a tak byla ráda. A teď právě spí u mě na klíně a škube sebou ze spaní..... :D
A jinak dneska večer nebo zítra dám na blog fotky tak se pak mrkněte jestli chcete.....
Alice je opravdu seper štěňátko !!! Zítra se půjdeme podívat tady kousek na koně, jen tak za ohradou, aby už se pomalu seznamovala. Alice je opravdu čilé štěňátko jak jste vždycky psali. Trocju se bojím dnešní noci jestli zas nebude vyvádět, asi jo no, ach jo... Dneska to prostě musím vydržet a nejít za ní..... Držte jí pěsti ať to zmákne !!!
           
                  Míša

Říkáme jí

22. března 2010 v 15:47 | Já |  Vše o Alici
Alice, Alicka, Elie, Elsa, Prettynka - Allinka, lásečka, koblížek, koblížeček, klasavica, sluníčko atd.....

Matka

22. března 2010 v 15:42 | Já |  Vše o Alici
Matka Pretty Alice je Ketty. Tady najdete její blog: http://kejtynkamilacek.blog.cz/Tak tohle je Kettynka:
Kejty

Barva

22. března 2010 v 15:41 | Já |  Vše o Alici
Světlá smetanová

Svátek

22. března 2010 v 15:40 | Já |  Vše o Alici
Alice má svátek 15.1.

Plemeno

22. března 2010 v 15:40 | Já |  Vše o Alici
Alice je labradorský retriever

Živočišný druh ;D

22. března 2010 v 15:39 | Já |  Vše o Alici
Alice je pes (fenka)

Jméno

22. března 2010 v 15:39 | Já |  Vše o Alici
Pretty Alice po Kejty (Alice se čte Elis)

Datum narození

22. března 2010 v 15:37 | Já |  Vše o Alici
Alice se narodila 4.2. 2010

Majitel

22. března 2010 v 15:26 | Já |  Vše o Alici
No přece já .... Michaela Hremanová Smějící se


Další várka fotek ...

21. března 2010 v 14:53 | Já |  Fotky Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice

Sedmý den

20. března 2010 v 8:39 | Já |  Fotky Alice
Alice
Alice
Alice

Šestý den

20. března 2010 v 8:37 | Já |  Fotky Alice
Alice
Alice
Alice

Čtvrtý den

20. března 2010 v 8:35 | Já |  Fotky Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice