Duben 2011

Výlet do Jeseníků

21. dubna 2011 v 15:30 | Já |  Jak se s Alicí žije?
12.3.2011 jsme jeli s naší labradorkou Alicí na hory do Jeseníků. Alice naštěstí autem nejela poprvé, a tak cestu zvládla bez větších potíží. Zastavovali jsme 2x a jednou na dlouho, protože Alice se vymáchala v potoku a taťka nechtěl, aby do kufru sedala mokrá a špinavá, tak jsme museli počkat, až uschne.
Dlouho jsme se nemohli dohodnout, s kým bude Alice spát. Nakonec se rozhodlo, že bude v pokoji s mou mamkou a taťkou. Ani mi to nevadilo, protože prý strašně chrápala a prděla xD.
Hned 1.den jsem šla samozřejmě s Alicí na procházku. Za chatou jsme měli nádherný, tajemný les, který přímo lákal k prozkoumání. Později jsem do něj chodila s Alicí každý den a taky s sebou brala foťák, takže se pak nezapomeňte podívat na fotky: (http://pretty-alice.blog.cz/1104/na-horach).
Společně s holkama a Alicí jsme sledovaly Československou superstar a jednou jsem se rozhodla, že půjdu ještě po seriálu s Alicí ven. Bylo jedenáct hodin, šíleně fučelo a nešlo vidět na krok. Najedou ke mně něco přiletělo a přilepilo se mi to na břicho. Alice se rozštěkala a skočila po tom. Zjistila jsem, že jsou to jen noviny, ale stejně jsem se strašně vyděsila a utekla zpět do chaty.
Ráno a večer jsme chodili do restaurace na jídlo. Nechtěli jsme Alici nechávat v chatce samotnou, a tak jsme ji brali s sebou. V restauraci byla hodná, ležela přivázaná u stolu a hypnotizovala pohledem jící návštěvníky. Občas něco dobrého dostala, buď ode mě, nebo jiných dobráků, kteří neodolali jejímu prosebnému pohledu.
Když jsem lyžovala, chodila Alice ven s mou mamkou. Na jedné z procházek objevily stádo sedmi koní! Okamžitě jsem se na ně valila podívat. Byli nádherní! Alice se s koňmi hned skamarádila a dokonce s nima i začala jíst seno!
Jednou nám také Alice nepozorovaně ukradla čokoládu Milku, rozbalila si ji a celou ji snědla! Byla jsem nešťastná, že to je její konec a že hned musíme k veterináři. Alice však byla v pohodě, akorát pořád prděla :D.
Občas mě Alice tahala ve svém postroji na lyžích nebo lopatě. Když s ní šla mamka na svah, chtěla Alice chytat lyžaře a jakmile uviděla mě, rozběhla se za mnou a táhla mamku ze svahu dolů po zadku. V pondělí byl karneval. Já šla za slepce a Alice za mého asistenčního psa. Dostala tričko s cedulkou "vodící pes" a postroj. Já si vzala bílou lyžařskou hůlku a sluneční brýle. Nejdříve se s Alicí do místnosti, kde měl karneval proběhnout, vůbec nedalo jít. Šíleně štěkala na ostatní lidi a děcka v maskách a strašlivě zuřila. Nakonec jsem se však domluvila s kamošem a masce, aby dal Alici piškot, a ta, když zjistila, že ti podivně oblečené stvůry jí, ani mě neublíží, tak se uklidnila. Naše slepecké duo se všem moc líbilo a zvlášť malým dětem. Ty byly z Alice přímo nadšené! Tancovalo se a Alice mi na povel skočila na hrudník, já jí chytla přední packy do rukou a tancovaly jsme spolu. Potom se nafouklo asi sedm balonků a začali jsme si s nimi pinkat. Alice se ihned zapojila a zredukovala jejich počet nejdříve na tři a další den prokousla i ten zbytek. Večer se pak děcka s Alicí přetahovaly o vodítko a házely jí klacky. Děcka Alici nakonec rozdivočely tak, že na ně začala skákat, takže jsem ji musela vzít ven, aby se trochu uklidnila.
Také jsem Alici naučila nový povel, a to "couvej" a "padni". Ve středu jsem šla už ráno v osm s Alicí do lesa. Byla úžasná mlha a vznikly celkem zajímavé fotky (http://pretty-alice.blog.cz/1104/na-horach).
Další den jsme se po lyžovačce všichni vypravili do nedaleké restaurace. Dala jsem si horké maliny a trošku se i podělila s Alicí. Po jídla jsme šly s děckama na louku, kde jsem Alici pustila z vodítka a děcka s ní hrály na honěnou a házely jí klacky. Začalo pršet, a tak jsme se vydali nazpět do chaty. Alice byla tak unavená, že hned, jak jsme došli si lehla a usnula.
Po večeři jsme se všichni sešli ve společenské místnosti. Všem jsem ukázala Aliciny fotky, jak je Alice v časopisech a nakonec jsme předvedli, co Alice všechno umí.
A pak, další den, jsme jeli, ač se nám vůbec nechtělo, domů….

Na horách

21. dubna 2011 v 15:18 | Já |  Fotky Alice
Odjíždíme, všichni nasedat!:

A jsme tu:

Výhled na sjezdovku:

Alice nesnáší nasazování postroje:


A na lyžích:

Na svém oblíbeném křesílku:

Unavená po procházce:

Před restaurací:

Zvládá i na snowboardu:

Karneval:

Konečně nám napadl sníh!:

A tady jsme, všichni, co s náma byli na horách:


A jedeme domů:

Kousání kostičky

8. dubna 2011 v 14:10 | Já |  Fotky Alice