Listopad 2013

Alice na kastraci

19. listopadu 2013 v 15:59 | Já |  Jak se s Alicí žije?
Protože se kolem našeho domu neustále potulují Alicini ptencionální nápadníci, a i přesto, že už dávno přestala hárat a zuřivě je odhání, se s ní snaží sblížit, rozhodli jsme se, že ji necháme vykastrovat, aby měla pokoj jednou pro vždy jak ona, tak my. Úmyslně totiž krýt nechceme, a další neplánované spojení se nám taky zrovna dvakrát nelíbí, navíc se kastrací feny zamezí rakovina a záněty dělohy a vaječníků, vznik cukrovky, falešné březosti a samozřejmě hárání. Objednali jsem se do Rajhradu k panu veterináři Burešovi, a 16.11.2013 jsme se tam vydali.
Nejprve doktor Alici píchl látky na povbuzení organismu (hlavně srdce) a odvádění hlenů z plic a dal jí injekci na uklidněnou. Potom ji zakanyloval a něhem půl minuty Alice usnula.
Zákrok trval necelé dvě hodiny. Domů jsme si ji dovezli i s kapačkou na povzbuzení ledvin a jater po anestetikách, kterou jsme zavěsili na okno a Alici uložili na tři deky pod něj. Pořád byla v úplné narkóze, ale tak za hodinu a půl se pomalu začínala probírat. Zabalili jsme ji do dek, protože se začala třást. Když se úplně probrala, hned jsme jí dali napít, ale hodně se pozvracela, což nás pak čekalo ještě aspoň osmkrát. Večer snědla tři piškoty, ale jinak nic nechtěla. Přes noc spala se mnou a mamkou v obýváku (mamka spala na sedačce a Alice se mnou na zemi na matraci), abychom ji mohli kontrolovat, jestli si nelíže nebo netrhá stehy.
Druhý den ji to hodně bolelo, pořád kňučela, nejedla a přestala i pít, takže jsme jí museli dávat vodu stříkačkou přímo do krku. Ten den jsem skoro celý probrečela, jak jsem se o ni bála. Večer se k naší radosti napila vývaru z vepřového a snědla i trochu masa a začala opět sama pít. Dokonce jsem s ní šla v noci ven před barák, čuchala, vrtěla ocasem a všechno ji zajímalo.
Třetí den už byla celkem v pohodě, začala normálně jíst (vývar s namočenými granulemi, mrkví, celerem a vepřovým masem) a občas si zobla piškot.
Dnes jsem ji ráno o půl šesté vzala na chvilku ven, a procházka se jí líbila :). Před chvílí dostala opět vývar s granulemi a teď tu vedle mě spinká. Za chvilku půjdeme zase na kratičkou procházku :).ZOP

10. listopadu 2013 v 15:27 | Já |  Aliciny zkoušky
S Alicí jsme zkoušku v Rosicích ZOP - základní ovladatelnost psa, udělaly s nejvíce body 94 ze 100 ze všech 15cti psů :)

Kousací den v Tišnově

3. listopadu 2013 v 14:36 | Já |  Výlety