Leden 2014


PIKARDSKÝ OVČÁK

31. ledna 2014 v 14:28 Plemena psů
Výška: pes 60 - 65 cm, fena 55 - 60 cm

Váha: 27 - 34 kg

Srst: huňatá, odstávající, tvrdá, drsná

Charakter: Inteligentní, energický, oddaný, tvrdohlavý. Využívá se ke strážní a ochranné službě.

Vhodnost k dětem: Ano

Pikardský ovčák pochází z pasteveckých psů, kteří přišli do Evropy spolu s kelty v 1. tisíciletí před naším letopočtem. Ve Francii je toto plemeno známé již od 9. století. Pikardský ovčák má společný původ s ostatními francouzskými ovčáckými psy. V současné době se vyskytuje velmi řídce. Jde o plemeno služebních psů.

PIKARDSKÝ OHAŘ DLOUHOSRSTÝ

31. ledna 2014 v 12:24 Plemena psů
Výška: 55 - 60 cm

Váha: 19,5 - 25 kg

Srst: poněkud delší, dostatečně hustou a drsnou

Charakter: Věrný, oddaný, hodný a nenáročný.

Vhodnost k dětem: ano

Pikardský dlouhosrstý ohař vznikl ve Francii v 18.s toletí. Svůj původ má pravděpodobně u španělského, možná i francouzského španěla. Je považován za specialistu pro lovení bahenní zvěře. Pikardský dlouhosrstý ohař je plemenem přátelských psů. Jedná se o oddaného, věrného, hodného a nenáročného psa.


PHALÉNE

30. ledna 2014 v 20:30 Plemena psů
Výška: 28 cm

Váha: 1,5 - 5 kg

Srst: bez podsrstí, je hojná, bohatá, lesklá a zvlněná

Charakter: Oddaný a věrný, přátelský a milý. Odolný. Skvěle snáší nepříjemné počasí.

Vhodnost k dětem: Ano

Phaléne je svým zevnějškem známý již ze středověku. Vzhledem je velmi podobný Papilonu, má však slabší hlas a visící uši. Předkem Phaléna a Papilona byl Epaniolnen z Belgie. Phaléne a Papilon byli také využíváni k lovu krys a jiných malých hlodavců. Phaléne byl přiznán FCI. Je plemenem malých společenských psů.
PERUÁNSKÝ NAHÁČ

30. ledna 2014 v 20:20 Plemena psů
Výška: 25 - 60 cm

Váha: 4 - 23 kg

Srst: tmavá, šupinatá, na pohmat velice měkká

Cena: bez PP 3 000 - 5 000 Kč

Charakter: Oddaný, klidný, inteligentní, nebojácný. Jedná se o výborného přítele a společníka.

Vhodnost k dětem: Ano

Toto plemeno je pokládáno za ne příliš krásné, protože jim prakticky chybí osrstění. Objevili se pravděpodobně v době, kdy začal chov chrtů. Při šlechtění dochází ke křížení s osrstěnými psy. Plemeno bylo po mnoho století chováno v Peru a již staří Inkové si naháčů vážili jako dobrých průvodců na cestách. Uznáno FCI. Pro alergiky, nesnášející psí chlupy, je peruánský naháč výborný přítel a společník.

PERRO DE PRESA MALLORQUIN

30. ledna 2014 v 13:06 Plemena psů
Výška: 52 - 58 cm

Váha: 30 - 38 kg

Srst: Srst krátká, celistvě přiléhající

Cena: -

Charakter: je to klidný pes, velice komunikativní, oddaný svému panovi a jeho rodině, Jako hlídací a strážní pes je nepřekonatelný

Vhodnost k dětem: ANO

Angličané přivedli na Baleárské ostrovy vlastní bojové a hlídací psy a zkřížili je s dogou Iberského poloostrova, která žila také na Baleárách. Na počátku 18. století byly v Anglii zápasy mezi psy a býky velmi populární a Angličané žijící na ostrovech hledali psa, který by byl vhodný na takové zápasy. Uvedené okolnosti vysvětlují název plemene Ca de Bou býčí pes. První oficiální záznam pochází z roku 1928 a v roce 1929 byl pes uvedeného plemene poprvé předveden na výstavě v Barceloně. Malorská doga je plemeno služebních psů.KRESBA pro Vás

28. ledna 2014 v 17:31 | Já
Nabízím kreslení Vašich domácíh mazlíčků a jiných zvířat. Kreslím tužkou, ale po domluvě i tuží či suchým pastelem. Cena výkresu A4 je 250 Kč, ale je možno i jiný formát.

Ukázka mé tvorby:

PEKINGSKÝ PALÁCOVÝ PSÍK

28. ledna 2014 v 15:09 Plemena psů
Výška: 15 až 23 cm

Váha: 5 kg

Srst: má rovnou a dlouhou srst, s přepychovou hřívou pře

Cena: s PP 10 000 - 18 000 Kč, bez PP 5 000 - 12 000 Kč

Charakter: Klidný, sebevědomý, odvážný, rezervovaný. Pekingský palácový psík (Pekinéz) je svému pánovi, kterého si však z rodiny vybere sám, velice oddaný.

Vhodnost k dětem: k dětem se chová rezervovaně

Pekingský palácový psík (Pekinéz) byl po mnoho tisíc let úzce spjat s buddhistickými kulturními obřady v čínských chrámech. Svým zevnějškem Pekingský palácový psík připomíná lva, a lev je posvátná bytost Budhy. Jejich chovem se v panovnických rodinách zabývali eunuchové, kteří v panovnických rodinách sloužili. Kromě členů panovnické rodiny nesměl Pekingského palácového psíka nikdo vlastnit. Do Evropy se Pekingský palácový psík dostal v roce 1860. Plemeno se stalo ihned velice oblíbené. Je uznáno FCI.


PATTERDALE TERIER

28. ledna 2014 v 15:01 Plemena psů
Výška: 30 - 30,5 cm

Váha: 5 - 6 kg

Srst: drsnou a krátkou

Cena: s PP 4 000 - 6 000 Kč

Charakter: Aktivní, milý, energický. Je to vynikající hlídač s obzvláště silným hlasem.

Vhodnost k dětem: Nádherně se cítí mezi dětmi a svého chovatele zbožňuje.

Patterdale teriér má svůj původ v 18. století ve Velké Británii, ve sátě Yorkšír. Pojmenování plemene je od jména vesnice, ve které se objevili poprvé. Dřívější psi tohoto plemene byli využíváni především k honu lišek a jezevců. Vlastníci plemene se při jeho rozšiřování zaměřili pouze na jeho pracovní vlastnosti, a proto je vnější vzhled těchto psů velice různorodý. Na výstavách se toto plemeno začalo předvádět v roce 1932 a v témže roce byl založen i klub pro šíření tohoto plemene.

Styl ala metlák

28. ledna 2014 v 14:23 | Já |  Fotky Alice


PARSON RUSSELL TERIÉR

26. ledna 2014 v 16:13 Plemena psů
Výška: pes 35 cm, fena 33 cm

Váha: 5 - 8 kg

Srst: Přirozeně hrubá, hustá, bílá, nebo s tříslovými, citrónovými či černými znaky.

Cena: s PP 15 000 - 20 000 Kč, bez PP 5 000 - 7 000 Kč

Charakter: Parson Russel Teriér je dovedný, aktivní a hbitý pes, který je obzvláště obdarovaný výdrží a rychlostí. Je to zásadně pracující teriér, se schopností přizpůsobit se přístupu k lovu. Je velice smělý a přátelský.

Vhodnost k dětem: Děti má velmi rád.

Zakladatel plemene Parson Russel Teriér je John (Jack) Russel, který byl knězem, zkušeným jezdcem a ohromným lovcem, který byl náruživě zapojený do chovu a výběru teriérů. Když studoval na Oxfordu, pořídil si svého prvního teriéra - bílou fenku se značeními, blížícími se dnešnímu standardu. Jack Russel se ujal několika různých mezi sebou zkřížených teriérů, a to jednobarevných i různobarevných. Jeho záměrem vždy bylo zlepšit schopnosti pro lov, bez ohledu na jednotnost typu. Tato tradice - křížení s jinými typy teriérů - pokračovala i později.Od konce 2. světové války se toto plemeno na evropském kontinentě těšilo ze stále rostoucí popularity, především mezi lovci a jezdci. Britský Kennel Club 22. ledna 1990 toto plemeno uznal a publikoval prozatímní standard pod názvem Parson Jack Russel Terriér. FCI přijalo toto plemeno na jejich seznamu 2. června 1990. Současné jméno Parson Russel Teriéra byl v roce 1999 daný britským Kennel Clubem. Plemeno bylo FCI definitivně uznáno 4. června 2001.


PAPILLON

26. ledna 2014 v 16:09 Plemena psů
Výška: 28 cm

Váha: 1,5 - 5 kg

Srst: bez podsrstí, je hojná a bohatá, lesklá a zvlněná

Charakter: Čilý, temperamentní, přizpůsobivý. Má osobnosti s pyšným a půvabným držením těla.

Vhodnost k dětem: miluje všechny členy rodiny a velice dobře se cítí ve společnosti dět
Historie:
Podle jedné staré legendy je papillon potomek španělského trpasličího španěla ze 16. století. Dlouhá srst a jeho vzhled napovídají, že papillonovi předci pocházeli z krve severských špiců. Na druhé straně je známá i verze, která tvrdí, že papillon je vlastně epanioez z Belgie, oblíbenec královského dvora. Papillon byl v 17. století velmi populárním plemenem ve Francii, kde ho mnozí umělci, jako např. Peter Paul Rubens nebo van Dyck, zvěčňovali na svá plátna. Toto plemeno se stalo také oblíbencem Marie Antoinette a Madame de Pompadour.

Vzhled:
Papillon je plemeno malých společenských psů. Tento psík má harmonickou stavbu těla a jeho kůže je pokryta dlouhou srstí. Papillon hrdě drží své tělo a má lehký, elegantní pohyb. Délka jeho těla je o něco delší, než jeho výška v kohoutku, která je většinou okolo 28 cm. Plemeno se podle hmotnosti rozděluje do dvou kategorií. První katergorie zahrnuje jedince jejichž hmotnost je menší než 2,5 kg. Do druhé kategorie patří feny od 2,5 kg až 5 kg a psi od 2,5 kg do 4,5 kg. Charakteristická zvláštnost u tohoto malého psíka je, že má nádherné uši, které jsou podobné křídlům babočky. Jsou posazeny dosti daleko od sebe, takže odhalují mírně kulatou lebku, na bývá bílá, úzká, zřetelně vymezená lysinka. Phalene je varianta papillona se zavěšenýma ušima. Papillon má lesklou, bohatou, vlnitou srst, která není při dotyku příliš měkká. Někteří psi mají srst 7,5 cm dlouhou a pramínky na ocasu mohou být až 15 cm dlouhé. Na krku je srst delší a vytváří límec a náprsenku, na zadní straně stehen vytváří srst bohaté "kalhotky". Papillon může mít jakoukoli barvu na bílém základu.

Využití a povaha:
U nás je toto plemeno málo známé a lidé si jej často pletou např. s kříženci čivavy a špice. Papillon je zvídavý, hrdý a sebevědomý psík, který se dobře snáší s ostatními psy. Má živou, elegantní povahu a je snadno vycvičitelný. Hodí se k dětem i do městské zástavby. Je to velmi dobrý hlídač, který si chrání svoji rodinu. Jelikož je papillon společenský pes, špatně snáší celodenní pobyt o samotě. Plemeno je vhodné i pro dnes moderní agility.

Péče:
Údržba jeho dlouhé srsti není příliš náročná. Papillona stačí česat 1 - 2x týdně, pokud právě nelíná. Tento psík miluje pohyb a svému pánovi bude vděčný za každou procházku. Jako většina malých plemen má i papillon sklony trpět vykloubením čéšky. Průměrná délka jeho života je 13 - 15 let.
OTTERHOUND

26. ledna 2014 v 16:06 Plemena psů
Výška: 61 - 69 cm

Váha: 30 - 55 kg

Srst: dlouhou, hustou a drsnou srst

Charakter: Přívětivý,přátelský, hravý. Libuje si ve velkých fyzických zátěžích a delších procházkách. Velice rád také pobývá ve vodě.

Vhodnost k dětem: K dětem se chová jemně a pozorně, nesmíme však zapomenout, že se dříve věnoval pouze lovu

Vydrař (Otterhound) byl vyšlechtěn ve Velké Británii a je známý již z 12. století. Je pravděpodobné, že jeho předci jsou Griffoni a honiči. Původně se využíval jako lovecký pes
OPIČÍ PINČ

26. ledna 2014 v 16:01 Plemena psů
Výška: 25-28 cm

Váha: 3-4,5 kg

Srst: Drsná, kudrnatá, dlouhá

Charakter: velmi přívětivý, výborný lovec krys, vždy poslušný na zavolání majitele. Spolehlivý přítel a nezapomenutelný společník.

Vhodnost k dětem: ano

Povaha plemene

Opičí pinč je živý, přátelský a chytrý pes. Chová se velmi přítulně a rád se mazlí. Je bezvýhradně věrný svému pánovi a členům rodiny. Je také ostražitý a děje-li se něco podezřelého, určitě ho bude slyšet. S dětmi vychází dobře, pokud jej ovšem respektují a nijak ho netrápí. S ostatními psy vychází dobře, ale o svého pána se nedělí rád. Pokud jej seznámíte s jinými domácími zvířaty a kočkami v raném věku, nebude mít s nimi později problém.

Popis opičího pinče

Opičí pinč dorůstá výšky 25 - 30 cm a dosahuje váhy okolo 4 kg. Průměrná délka života je 14 - 15 let. Má kulatou hlavu s klenutou lebkou. Nos je krátký a tupý, spodní čelist je plochá a rovná. Vysoko nasazené uši jsou tvaru písmene V, mohou být překlopené nebo stojaté. Má malé kulaté oči tmavé barvy. Výraz obličeje připomíná opičku. Opičí pinč má předkus. Tělo má o málo menší než je kohoutková výška. Jeho krátký hřbet se mírně svažuje. Linie hřbetu a břicha je rovnoběžná. Pes působí poněkud podsaditým dojmem. Ocas je nasazen vysoko a je nošen vzhůru. V zemích, kde je to povoleno se kupíruje. Opičí pinč má drsnou a morně zvlněnou srst. Tvrdší a delší chlupy má na hlavě, obočí, tvářích a bradě. Jelikož mu odstávají, má velmi rošťácký vzhled. Barva je sytě černá s případnými, malými nahnědlými nebo šedými odstíny.

Klasifikace FCI

Skupina 2 - pinčové, knírači, molossoidní plemena a švýcarští salašničtí psi, sekce 1 - pinčové a knírači s pracovní zkouškou.

Základní péče o psa

Srst opičího pinče je třeba alespoň dvakrát do roka trimovat. Je také nutné pravidelně česat vousy. Někdy těmto psům rostou chlupy v očních koutcích, ty se musí včas odstranit, aby nedráždily oko. Opičí pinč je inteligentní a rychle se učí. Buďte ve výchově důslední a srozumitelní. Toto plemeno nemá žádné zvláštní nároky na pohyb a obvykle se dobře přizpůsobí okolnostem.

Historie plemene opičí pinč

čmecku. Historie tohoto plemene není příliš známá. Je pravděpodobně předkem belgického griffonka, ale jiné prameny uvádí, že je tomu naopak. Opičího pinče můžeme nalézt na mnoha dílech například Van Gogha anebo Dürera. Původně byl opičí pinč vyšlechtěn pro lov krys a jiné škodné. Je to však také velmi dobrý slídič a používalo se jej při lovu křepelek nebo zajíců. Později se stal spíše rodinným společníkem. Roku 1896 byl uznán jako samostatné plemeno. Dnes je toto plemeno velmi vzácné i ve své zemi původu. Nejvíce jedinců žije v Severní Americe.
Stříhání srsti - FOTO

26. ledna 2014 v 15:53 | Já |  Psi a vše o nich
Psi před ostříháním a po ostříhání:Zachráněný pitbull

14. ledna 2014 v 20:47 Zprávy o psech v médiích
Wau, super, jak ho hodní lidi dokázali dát opět do pořádku! :O :) Pitbull byl nalezen jako psí bezdomovec na skládce odpadu.


Nový pelíšek

14. ledna 2014 v 20:46 | Já |  Fotky Alice


Na rozhledně v Blučině

13. ledna 2014 v 19:01 | Já |  Fotky Alice
Na procházce na rozhlednu do Blučiny s Alicí a Sárou:

Pokus o vraždu

10. ledna 2014 v 11:01 Zprávy o psech v médiích
Paní, která psa zachránila:

"Dnes mě přes známou zavolali do jedné sociálně slabé rodiny, která má prý na dvoře v šopě zavřeného agresivního psa, kterého se jim nepovedlo zabít. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli na místo. Psa přivezl do rodiny majitel z Hodonína, chtěl se ho zbavit tak zaplatil dvoum místním výpitkům, aby ho zabili. Ti se na to opili, protože by to za střízliva nemohli udělat. Jejich opilecký pokus o zabití si nejde ani představit. Má rány v očích, několik velkých zahnisaných ran všude po těle (asi od motyky, nebo podobného zahradního předmětu), celý čumák od zaschlé krve a našli jsme mnoho malých řezných ran od nože s krátkou čepelí. Na tlapách, na krku, pod krkem, na břiše, bocích, všude... Při tomto týraní pes nasbíral veškerou zbylou sílu a jednoho utočníka silně pokousal. Proto ho zavřeli do malé, hnusné šopy na dvoře, dvířka zatížili cihlami a nechali ho vyhladovět k smrti. Byl tam bez vody, jídla, ve tmě na hlině několik dní. Všechny rány má silně zanícené. Kdybychom tam přišli jen o dva dny později, našli bychom jen mrtvolu. Viděla jsem už hodně připadů, ale takto zničení a zlomený pes nás všechny totálně položil. Odchyt byl komplikovaný, protože jsme si mysleli, že pracujeme s nebezpečným psem. Až mi došla trpělivost, vytáhla jsem ho na vodítku a s náhubkem došel do auta. V momentě kdy poznal, že ho vezu pryč, opřel se mi o nohu a nechal se hladit. Chůzi má špatnou, je vysílený, unavený, vyhladovělý. Jedná se dlouhodobou podvýživu, očividně ho nekrmil ani majitel. Všechny orgány mu fungují perfektně, jen má silný zánět v těle a je podvyživený. Taky se musí kapat do očí aby nepřišel o zrak. Ohledně utočníků budeme kontaktovat příslušné státní orgány."

Můj názor:

Ani v nejhorší představě by mě nenapadlo, že někdo může něco tak strašného udělat :O. Kdo ví, kolik takových případů, které nikdo neobjevil, je, bylo a bude... Bude, pokud se s tím nezačne něco dělat. Hodně jsem si slibovala od změny zákona - zvíře už není věc, ale živá bytost schopná cítění, a nejvyšší odnětí svobody již nejsou dva roky, ale pět, a pokuta stoupla na (i tak směšných, vzhledem k utrpení těch němých tvorečků) 500 000 Kč. Bohužel trest ve své nejvyšší míře stejně nikdy nebyl udělen, takže takový zákon měl zřejmě jen znamenat chabé uchlácholení desetitisíců milovníků zvářat, volajících po sparavedlivých trestech za nesmyslné ubližování našim čtyřnohým kamarádům.
Ale zpět k tomuto ovčákovi. Celá tato hrůza naštěstí pro pejska dobře dopadla. Po částečném zotavení byl adoptován do milujícího domova. Kéž by takhle dopadly všechny smutné případy.
A kéž by se takové smutné případy nestávaly vůbec...
Paní záchrankyni i všem, kdo pomáhali, patří velké dík a všechen obdiv :).