Pokus o vraždu

10. ledna 2014 v 11:01 |  Zprávy o psech v médiích
Paní, která psa zachránila:

"Dnes mě přes známou zavolali do jedné sociálně slabé rodiny, která má prý na dvoře v šopě zavřeného agresivního psa, kterého se jim nepovedlo zabít. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli na místo. Psa přivezl do rodiny majitel z Hodonína, chtěl se ho zbavit tak zaplatil dvoum místním výpitkům, aby ho zabili. Ti se na to opili, protože by to za střízliva nemohli udělat. Jejich opilecký pokus o zabití si nejde ani představit. Má rány v očích, několik velkých zahnisaných ran všude po těle (asi od motyky, nebo podobného zahradního předmětu), celý čumák od zaschlé krve a našli jsme mnoho malých řezných ran od nože s krátkou čepelí. Na tlapách, na krku, pod krkem, na břiše, bocích, všude... Při tomto týraní pes nasbíral veškerou zbylou sílu a jednoho utočníka silně pokousal. Proto ho zavřeli do malé, hnusné šopy na dvoře, dvířka zatížili cihlami a nechali ho vyhladovět k smrti. Byl tam bez vody, jídla, ve tmě na hlině několik dní. Všechny rány má silně zanícené. Kdybychom tam přišli jen o dva dny později, našli bychom jen mrtvolu. Viděla jsem už hodně připadů, ale takto zničení a zlomený pes nás všechny totálně položil. Odchyt byl komplikovaný, protože jsme si mysleli, že pracujeme s nebezpečným psem. Až mi došla trpělivost, vytáhla jsem ho na vodítku a s náhubkem došel do auta. V momentě kdy poznal, že ho vezu pryč, opřel se mi o nohu a nechal se hladit. Chůzi má špatnou, je vysílený, unavený, vyhladovělý. Jedná se dlouhodobou podvýživu, očividně ho nekrmil ani majitel. Všechny orgány mu fungují perfektně, jen má silný zánět v těle a je podvyživený. Taky se musí kapat do očí aby nepřišel o zrak. Ohledně utočníků budeme kontaktovat příslušné státní orgány."

Můj názor:

Ani v nejhorší představě by mě nenapadlo, že někdo může něco tak strašného udělat :O. Kdo ví, kolik takových případů, které nikdo neobjevil, je, bylo a bude... Bude, pokud se s tím nezačne něco dělat. Hodně jsem si slibovala od změny zákona - zvíře už není věc, ale živá bytost schopná cítění, a nejvyšší odnětí svobody již nejsou dva roky, ale pět, a pokuta stoupla na (i tak směšných, vzhledem k utrpení těch němých tvorečků) 500 000 Kč. Bohužel trest ve své nejvyšší míře stejně nikdy nebyl udělen, takže takový zákon měl zřejmě jen znamenat chabé uchlácholení desetitisíců milovníků zvářat, volajících po sparavedlivých trestech za nesmyslné ubližování našim čtyřnohým kamarádům.
Ale zpět k tomuto ovčákovi. Celá tato hrůza naštěstí pro pejska dobře dopadla. Po částečném zotavení byl adoptován do milujícího domova. Kéž by takhle dopadly všechny smutné případy.
A kéž by se takové smutné případy nestávaly vůbec...
Paní záchrankyni i všem, kdo pomáhali, patří velké dík a všechen obdiv :).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Souhlasíte s mým názorem?

Ano 87.5% (7)
Částečně 12.5% (1)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama