Únor 2014

POLSKÝ OVČÁK NÍŽINNÝ

24. února 2014 v 21:44 Plemena psů
Výška: pes 45 - 50 cm, fena 42 - 47 cm

Váha: 13,5 - 16 kg

Srst: dlouhá, splývavá, přitom však hrubá, s bohatou pod

Charakter: Klidný, vyrovnaný, nedůvěřivý a velmi dobrý hlídač. Je to pes spíš nedůvěřivý, takže se hned tak s každým nepřátelí. Jinak každého příchozího k hlídanému území hlasitě oznámí.

Vhodnost k dětem: ano

Polský ovčák nížinný byl vyšlechtěn v 16.století. Polští pastevci potřebovali nevelkého psa, přizpůsobeného k práci na pastvinách, s hustou vlněnou srstí, která by ho dobře chránila od drsného klimatu. V době druhé světové války toto plemeno téměř zaniklo, avšak v současnosti se s ním setkáváme již docela často. Jde o plemeno služebních psů.


POLSKÝ OGAR

14. února 2014 v 16:01 Plemena psů
Výška: pes 56 - 65 cm, fena 55 - 60 cm

Váha: 20 - 32 kg

Srst: středně dlouhou srst, silnou, s hustým podsrstím

Charakter: Milý, přátelský pes.

Vhodnost k dětem: ano

Polský ogar původem a místem svého šlechtění zasahuje do území Polska. Toto plemeno působí spíše dojmem síly a výdrže, než rychlosti.
Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

10. února 2014 v 21:44 Zprávy o psech v médiích
Novinky.cz:

Šedesátikilový pes napadl v neděli odpoledne v Hraběticích na Znojemsku svou paničku. Zvíře jí vážně poranilo obě ruce a žena nezemřela jen díky tomu, že policista psa zastřelil.
Krátce po 16.00 dorazil na místní policii v Hrušovanech nad Jevišovkou vyděšený muž s tím, že jeho partnerku napadl pes, kříženec kanárské dogy s akitou. "Jsou na zahradě, pes ji drží za ruku a nechce pustit," popsal muž situaci.
Policisté okamžitě vyrazili na určené místo, které bylo zhruba čtyři a půl kilometru od služebny. Tam našli ženu, jak se pokouší zakousnutého psa pomocí obojku dostat od sebe. Proti šedesátikilovému kříženci ovšem byla nerovnoměrným protivníkem.
Policisté se potřebovali dostat co nejblíže k místu, kde byl pes se svou obětí. "Přelezli plot a dostali se na sousední zahradu k místu, kde se pes se svou obětí nacházel. Paní volala o pomoc. Křičela, že je jí na omdlení a byla vyčerpaná," popisovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.
Jeden ze strážců zákona musel nakonec psa zastřelit, a tím šestačtyřicetileté ženě zachránil život. Žena skončila v péči lékařů.

Můj názor:

Kříženec kanárské dogy s akitou?! No tak tohle se snad může stát jen v Česku... Akita, natož kanárská doga nepatří do rukou začátečníkům, neznalým a nezodpovědným majitelům. O mixu těchto dvou plemen snad raději ani nemluvím. To by se nemělo vůbec křížit, doufám, že to nebylo úmyslné.
Paní majitelka při pořizování pejska nejspíš vůbec netušila, do čeho jde, jinak si to snad ani neumím vysvětlit.
V článku se uvádí, že pes držel paní za ruku, pokud ji pouze držel (netrhal), nevím, jak policie zachránila její život, ale s tímto hrdinským prohlášením se nejspíš článek lépe prodává, že ano?
Když nepočítám minimální procento, že pes mohl mít na mozku nádor nebo něco takového, tak: lidi proboha nepořizujte si psy, na které nestačíte, myslete a prvně si o daném plemeni/psu něco naštudujte!


Akita inu:

Kanárská doga:


POLSKÝ CHRT

9. února 2014 v 15:27 Plemena psů
Výška: pes 70 - 80 cm, fena 68 - 75 cm

Váha: standard hmotnost plemene neuvádí

Srst: krátká, hrubší a má samočisticí schopnost

Charakter: Inteligentní, přátelský, milý a oddaný. Rychlý a vytrvalý, může být někdy líný.

Vhodnost k dětem: Ano

Polský chrt je lovecký pes, určený nejen pro lov zajíců, ale také lišek, srn a vlků. Je historicky doložené,že Polský chrt byl přítomný v Polsku již ve 13. století. Aspekt tohoto plemene zůstal až do konce 19. století nezměněný.
Malá a velká

7. února 2014 v 16:27 | Já |  Zajímavosti o Alici
:)) jak nám holčina vyrostla:


Tálibán zajal psa americké armády

6. února 2014 v 20:11 Zprávy o psech v médiích
Novinky.cz:

Tálibán přiznal, že se na konci prosince při bojích v Langhamu na východě Afghánistánu zmocnil psa americké armády slyšícího na jméno Colonel (Plukovník). Vzbouřenci, kteří psa ukázali na videu, uvedli, že Colonel měl na sobě zařízení udávající polohu a malou kameru.
"V tuto chvíli mohu potvrdit, že se ztratil vojenský pes během armádní mise ISAF v prosinci 2013," citovala stanice NBC News mluvčího mezinárodního kontingentu.
Video ukazuje vousatého bojovníka Tálibánu se psem na vodítku. Říkají, že ho chytili při bojích v Langhamu.
Dopisovatel BBC uvedl, že se už pár týdnů objevovaly zprávy, že jeden z velitelů Tálibánu v oblasti se prochází se "zahraničním psem". Video je ale prvním důkazem, je to nezvyklé, protože muslimové považují psy za nečisté. Afgháncům proto vadí, když se používají při raziích v domech.
Podle zahraničních zpravodajů představuje případ pro americkou armádu ostudu.
Koaliční síly používají často psy, jak na svou ochranu, tak pro stopování a hledání drog nebo výbušnin.

Můj názor:

Můžeme jen doufat, že se statečný pejsek vrátí v pořádku ke svému psovodovi... Každopádně dokud uchylní talibánci řežou hlavy lidem, nepobouří to nikdy veřejnost tak, jako kdyby se něco stalo nevinnému psovi, nedobrovolně zatáhnutému do debilní lidské války, to by si na Talibánu ochránci zvířat smlsly.
Zaujalo mě, že pes je pravděpodobně nějaký kříženec, ty Americká armáda příliš nevyužívá, jejich nejčastěji nasazovaní psi jsou belgičtí ovčáci a labradoři, jestli ti Talibánci nakonec někde venku neodchytli tuláka, podobného belgičanovi, nenavlékli na něj ukradené armádní příslušenství a není z jen toho nafouknutá bublina médiama Smějící se
A s tím, že pes je "nečistý", ať se jdou vycpat, i moje fenka, když se vyválí venku v hovně je čistější než kdejaký Talibánec se zapařeným turbanem.
Omlouvám se za své peprné vyjadřování, ale už jsem na taková témata opravdu alergická.


POLSKÝ HONIČ

6. února 2014 v 16:06 Plemena psů
Výška: pes 58 - 65 cm, fena 55 - 60 cm

Váha: pes 25 - 32 kg, fena 20 - 26 kg

Srst: hustá

Charakter: Klidný, vyrovnaný, přátelský a oddaný. Ale bohužel tato rasa nikdy nebude poslouchat na slovo svého pána.

Vhodnost k dětem: Tento pes se také skvěle hodí k dětem

Polský honič vznikl ze svatohubertského psa, ale jeho původ není přesně znám. Do 18. století byl v Polsku velmi oblíben. Pak ale docházelo k různému křížení a následkem toho bylo to, že již nežil žádný čistý Polský honič. Původně se využíval jako lovecký pes a to především při honech. Patří mezi lovecká plemena.


POITEVIN

5. února 2014 v 19:22 Plemena psů
Výška: Pes 62-72 cm, fena 60-70 cm

Váha: 29,5-30,5 kg

Charakter: Bystrý, aktivní, hodný. Je to typický domácí mazel.

Vhodnost k dětem: Ano

Poitevin je starodávné plemeno francouzských loveckých psů. Bylo vyšlechtěno na konci 17. století k honu vlků. V roce 1842 zahubila epidemie šílenství téměř většinu psů, zázrakem však bylo toto plemeno zachráněno. Pro regeneraci plemene se používali Angličtí foxhoundi, s kterými se křížili místní psi. Poitevin je plemenem loveckých psů, honičů. V dnešní době je toto plemeno typickým domácím miláčkem.


POINTER

4. února 2014 v 13:52 Plemena psů
Výška: pes 63 - 69 cm, fena 61 - 66 cm

Váha: 20 - 30 kg

Srst: krátká

Cena: bez PP 2 000 - 5 000 Kč

Charakter: Inteligentní, učenlivý, přátelský. Snadno a lehce se cvičí.

Vhodnost k dětem: Miluje děti a ve společnosti rodiny je velice spokojený

Pointr byl vyšlechtěn v Anglii počátkem 18. století. Je jedním z nejstarších plemen ohařů, pocházejících pravděpodobně od starých španělských ohařů. Pointr je po celém světě velice oblíbeným. Pointr je plemenem loveckých přátelských psů.


PODHALAŇSKÝ OVČÁK

2. února 2014 v 17:15 Plemena psů
Výška: pes 65 - 70 cm, fena 60 - 65 cm

Váha: 45 až 69 kg

Srst: hustá, středně dlouhá, na předních tlapách má závě

Charakter: Nezávislý, ostražitý a aktivní. Může být chován i doma, péče o toto plemení není totiž náročná.

Vhodnost k dětem: ano

Plemeno Podhalaňského ovčáka bylo zformováno v 17. století. Původem se Podhalaňský ovčák blíží k ovčáckým hlídacím psům Maďarska, Česka i Slovenska. Toto národní polské plemeno si vysloužilo velkou slávu. Na území USA a Kanady Podhalaňský ovčák pracuje u policie. Vyniká nezávislou povahouPLAVÝ BRETAŇSKÝ HONIČ

2. února 2014 v 13:26 Plemena psů
Výška: 48 - 56 cm

Váha: 18 - 22 kg

Srst: má drsnou, hrubou, dosti krátkou srst

Charakter: v přítomnosti lidí má přirozeně dobrou povahu, je družný, laskavý a vyrovnaný. Je odvážný, úskočný a vytrvalý

Vhodnost k dětem: ANO

Plavý bretaňský honič je jedním z nejstarších francouzských loveckých plemen. V 19. století se Plavý bretaňský honič v Bretani hojně využíval především k lovu vlků. Tehdy se však jejich počet natolik snížil, že plemeno téměř vymizelo. V roce 1949 v Bretani jeho příznivec Marcel Pambrun, ve snaze udržet kvalitu tohoto loveckého plemene, které se stalo velice vzácným, založil "Klub Plavého bretaňského honiče". Od roku 1980 má Plavý bretaňský honič na pokyn Bernarda Vallée pevně stanovené místo mezi plemeny francouzských honičů. Plavý bretaňský honič je ohnivě vášnivý lovec.
PLAVÝ BRETAŇSKÝ BASSET

1. února 2014 v 20:12 Plemena psů
Výška: 32 - 38 cm

Váha: 16 - 18 kg

Srst: drsná, hrubá a krátká

Charakter: Milý, přátelský, odvážný, vytrvalý, oddaný a aktivní. Má vyváženou, nekomplikovanou povahu, snadno se přizpůsobuje.

Vhodnost k dětem: přátelí se rád s dětmi

Plavý bretaňský baset pochází z plavého bretaňského griffona. V Bretani je populární už od 19. století, jeho sláva po celé Francii se pak rozšířila v první polovině minulého století. Získal si téměř národní pověst. Plavý bretaňský baset je především vášnivý lovec, dnes je ale chován i jako velmi příjemný a kamarádský společník.