Květen 2014
První seznámení

26. května 2014 v 21:53 | Já |  Agir a já
PUDL

25. května 2014 v 17:09 Plemena psů
Výška: dělí se do čtyř skupin

Váha: 7 - 14 kg

Srst: Kadeřavá nebo šňůrová, černá, bílá, hnědá, stříbrná a aprikot

Cena: s PP 7 000 - 12 000 Kč, bez PP 3 000 - 6 000 Kč

Charakter: Pudl je známý svojí věrností, ochotou učit se a být vycvičený. Pudl má různorodý charakter. Dobře se cítí ve společnosti členů rodiny, zbožňuje hraní s dětmi. Milují plavání a hry s míčem.Je poslušný, příkazy svého pána si dobře zapamatuje, a proto se také lehce cvičí.

Vhodnost k dětem: Miluje hry s dětmi.

Toto plemeno pravděpodobně vzniklo v 16. století, ze starověkých dlouhosrstých pasteveckých a loveckých "vodních psů". Pudl tehdy získal velikou popularitu, avšak později, když ho přestali využívat k honu, se postupně přeměňoval v pokojového společenského psíka. První standard Pudla byl uznán v Německu v roce 1904.V této době se Pudl dělil na velkého a trpasličího. V roce 1936 zaregistroval MKF toto plemeno jako francouzské a Pudl se již dělil na velkého, malého a trpasličího.
Toi-pudlovi byl standard přiznán roce 1984. Pudl byl miláčkem mnohých známých osobností, státních i veřejných činitelů, spisovatelů, umělců-malířů i muzikantů. Například Beethoven napsal elegii na smrt svého miláčka a G.Gaine sepsal báseň "Ctnostný pes".Ve Východní Evropě se rozšiřováním Pudla začali zabývat v 18. století.


ZZO

24. května 2014 v 20:25 | Já |  Aliciny zkoušky
Dne 3.5.2014 jsme složily zkoušku ZZO (Základní zkouška ovladatelnosti) v Rájci-Jestřebí.

Otec

18. května 2014 v 20:17 Vše o Agirovi
Jméno: Cairo Silvio aus Mährischen Bergen
Narozen: 28.6.2008
Výška: 63 cm
Váha: 34 kg
Zbarvení: stříbrné žíhání
Zdraví: RTG 0/0

Úspěchy:
image Mezinárodní šampion krásy
image Světový vítět mladých 2009
image Klubový vítěz 2010
image Vítěz Speciální výstavy 2010
image Národní vítěz 2010
image Sieger Leipzig 2011
image Český junior šampion
image Klubový junior šampion
image Český šampion

Zkoušky:
image ZOP, ZZO, BH, ZM, ZPU1, UPr1, FPr1, ZVV1

Splněny podmínky pro udělení Klubového šampionaMatka

18. května 2014 v 20:03 Vše o Agirovi
Jméno: B´onze Liefde Hollandse ster
Narozena: 1.5.2011
Výška: 56,5 cm
Váha: 24 kg
Zbarvení: zlaté žíhání
Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD 0/0, luxace patelly 0/0, spondyloza bez nálezu

Úspěchy:
image Junior šampion CZ, PL, SK
image Světový vítěz mladých 2012
image Šampion Slovenska
image Grandšampion Slovenska
image Victory Winner 2012

Zkoušky:
image ZOP, ZZO, BH, CT, PT 100b.

Fena je vyrovnané povahy, pracovně vedena pro pachové práce
Základní info

18. května 2014 v 19:29 | Já |  Vše o Agirovi
Jméno: Agir Of Jennyś smile
Oslovení: Agire, Agi, Agišu
Plemeno: holandský ovčák (dutch shepherd)
Chovatelská stanice: Of Jennyś smile
Narozen: 03.04.2014
Zbarvení: Stříbrné žíhání

Popis + FOTO

18. května 2014 v 15:06 Holandský ovčák

Povaha plemene

Holandský ovčák je přítulný, učenlivý, inteligentní a poslušný pes. Je střízlivý, nenáročný, věrný svému pánovi a jeho rodině, aktivní, pohyblivý, temperamentní a ostražitý. Fyzicky i psychicky snese vysokou zátěž, je vhodný pro různé služební účely. Má rád pohyb a všelijaké aktivity, rád se proběhne v lese či na louce a prospěje mu například i běh vedle kola.

Popis holandského ovčáka

Holandský ovčák je pes střední velikosti, výška psa se pohybuje mezi 57 až 62 cm v kohoutku, o něco menší feny měří 55 až 60 cm. Jejich váha by měla být kolem 30 kg . Hlava je klínovitá, temeno ploché, čenichová partie je jen o málo delší, než mozkovna. Nosní hřbet je rovný, souběžný s linií temene. Stop je naznačen jen lehce. Líce jsou těsně přilehlé. Uši mají trojúhelníkovitý tvar, jsou pevně vztyčené, posazené na vrcholu hlavy, jsou neseny lehce vpřed. Oči má holandský ovčák vždy tmavé barvy, jsou středně velké, mandlového tvaru, posazené mírně šikmo. Čenich je vždy celočerný. Hrudní končetiny musí být rovné, dobře osvalené s pevnými silnými kostmi. Tlapy jsou pevné, s klenutými zavřenými prsty. Polštářky jsou silné, drápy vždy černé a velmi pevné. Ocas je rovný nebo jen mírně zatočený v úrovni hlezen. Nikdy nesmí být zatočen až nad hřbet nebo nesen stranou. Holandský ovčák má tři formy, lišící se typem srsti: krátkosrstý, dlouhosrstý, drsnosrstý. Krátkosrstý Holandský ovčák má srst tvrdou, hladkou a přilehlou, podsada je vlnovitá. Dlouhosrstý Holandský ovčák má srst dlouhou po celém těle, zejména na ocase, na hlavě, uších, tlapách a vnitřní straně pánevních končetin je srst kratší. Srst je dlouhá, přilehlá, bez vln či kudrlin, s vlnitou podsadou. Hrubosrstý holandský ovčák má silnou vlnitou podsadu, srst po celém těle je silná a drsná. Zbarvení je u všech variant stejné, žíhané v jakémkoliv odstínu včetně šedé, žluté, stříbřité, červené, zlatavé a šedomodré, příliš bílé na hrudníku a končetinách je nežádoucí. U krátkosrstého ovčáka se dává přednost černé masce.

Klasifikace FCI

Holandský ovčák patří podle standardu FCI do skupiny I. - Ovčáci a honáčtí psi, sekce 1 - Ovčáci s pracovní zkouškou.

Základní péče o psa

Krátkosrstý a dlouhosrstý holandský ovčák se musí pravidelně kartáčovat a česat, aby se odstranily odumřelé a uvolněné chlupy. Hrubosrstý holandský ovčák se kartáčovat nesmí, češe se pouze řídkým hřebenem, srst psa jinak velmi trpí. Přibližně dvakrát ročně je potřeba psa trimovat (vyškubat starou a nechtěnou podsadu a srst), v případě potřeby se srst může přistřihnout. Holandskému ovčákovi se také vyškubávají přebytečné chlupy ze zvukovodu. Neobroušené drápy se zastřihávají na délku 2-3 mm od země.

Historie plemene

Dnešní typ holandského ovčáka vznikl v 18. století v Nizozemí, kde byl vyšlechtěn pro pastevecké účely.Krátkosrstý:
Dlouhosrstý:
Hrubosrstý:Začínáme s BARFem

14. května 2014 v 14:25 | Já |  Fotky Alice
BARF = Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově). Teprve začínáme a zkoušíme, jak jí co sedne, takže zatím dostává i granule :).

ZPU1

6. května 2014 v 22:46 | Já |  Aliciny zkoušky
Dne 26.04.2014 jsme složily zkoušku ZPU1. Získaly jsme 85bodů (stopa) + 50, celkem 135 z 150 možných - Alice uspěla za "velmi dobře".
PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK

5. května 2014 v 14:14 Plemena psů

Výška: 20 - 23 cm

Váha: 2,60 kg

Srst: Krátká, lesklá, přiléhající k tělu, dokonale krycí kůži, černá

Cena: s PP 6 000 - 8 000, Bez PP 3 000 - 6 000 Kč

Charakter: Rychlý, hbitý a obratný pejsek s jemnou, přítulnou, mazlivou a oddanou povahou. Velmi dobrý hlídač.

Vhodnost k dětem: Rád si hraje s dětmi.

Pražský Krysařík sahá hluboko do naší české historie. Nejprve byli chováni v domácnostech k chytání krys, později potkanů a dalších hlodavců. V době, která už znala kanalizaci a vyšší stupeň osobní hygieny, se z nich stali mazlíčci městských obyvatel. Na venkově však stále plnili svou původní funkci - chytali hlodavce. Byli častými hosty královských hostin českých králů na Pražském hradě. V minulosti byl pro tohoto psa nejvíce rozšířen počeštěný německý název ratlík (z německého slova Rattler, což znamená krysař). Od českého překladu tohoto jména je odvozen zdrobnělý název krysařík.
Slavný panovník Karel Veliký dostal malého psíka jako posla míru, přátelství a vyrovnání všech sporů a nedorozumění.