Srpen 2014
PUDL STŘEDNÍ BÍLÝ

28. srpna 2014 v 8:48 Plemena psů
Výška: 35 - 45 cm

Váha: 15 - 19 kg

Srst: dlouhá kadeřatá, někdy šňůrovitá srst

Charakter: je velmi přátelský, milý a společenský pes, nenáročný, je poslušný a přizpůsobivý.

Vhodnost k dětem: má rád hry s dětmi

Pudl je společenský pes. Původně to byl lovecký pes a používal se k přenášení zvěře z vody. V 19. století byl pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti užíván v cirkusovém prostředí. Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudlové dělit ve 20. století. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí společník.
Než si pořídíš štěně

26. srpna 2014 v 8:29 Psi a vše o nich
Než si pořídíš štěně

* Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě.
* Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam tak dlouho, dokud bude tma) a usilovně opakuj "Hodný pejsek, čůrej pospěš si, dělej." ...
* Vyválej své nejlepší oblečení v psích chlupech. Pro světlé oblečení použij tmavé chlupy, pro tmavé oblečení zase světlé. Kromě toho nech pár chlupů (na barvě nezáleží) zaplavat zahřívací kolo v ranní kávě.
* Hraj si s mokrým oslizlým tenisákem, nech si ho párkrát sklouznout po obličeji.
* Sprintuj v ponožkách sněhem přes dvůr, abys rychle zavřel branku do zahrady.
* Vysyp kolem sebe koš čistého, vyžehleného prádla a roztahej to po celém domě.
* Vyskoč z křesla těsně před koncem svého oblíbeného televizního pořadu a upaluj ke dveřím s křikem: "Ne, ne, udělej to až venku." Zmeškej konec tohoto pořadu.
* Nechej své špinavé spodní prádlo ležet v obýváku, protože tam je pes stejně donese. Zejména pokud budeš mít zrovna návštěvu.
* Vezmi šroubovák a vrtej dírky do nohou jídelního stolu - štěně zde bude zanedlouho pokračovat.
* Na procházce nesmíš jít po chodníku, ale křížem krážem přes bláto a louže. Dbej na to, abys měl kalhoty a boty pořádně špinavé.
* Vezmi teplou a měkoučkou deku ze sušičky na prádlo a zabal se do ní. Přesně tento pocit budeš mít, až ti tvoje štěně usne na klíně.Plemena kdysi a dnes

20. srpna 2014 v 8:10 Psi a vše o nich
WEST HIGHLAND WHITE TERIÉR
BULTERIER
YORKSHIRSKÝ TERIÉRLABRADORSKÝ RETRÍVR
ZLATÝ RETRÍVR
FLAT COATED RETRÍVR
ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL
AMERICKÝ KOKRŠPANĚL
CLUMBER ŠPANĚL
AFGHÁNSKÝ CHRT
ITALSKÝ CHRTÍK
IRSKÝ VLKODAV
BARZOJ
VIPET
KOLIE
ŠELTIE
BEARDED KOLIE
NĚMECKÝ OVČÁKPohled z okna

19. srpna 2014 v 15:09 | Já |  Fotografování


Pes mých snů

18. srpna 2014 v 7:58 Jak se s Agirem žije?
Agir je zatím přesně ten pes, jakého jsem chtěla. Kontaktní, ale ne závislý - klidný, ale lehce vzrušivý a vždy připravený do akce - samostatný, ale v práci rád spolupracující - ostražitý, ale ne agresivní - žravý, ale nežebrá... a tak bych mohla pokračovat dále.
Podařilo se nám také úspěšně odstranit vrčení a útoky na ostatní psy a při krmení.
K nikomu cizímu sám nejde, ani si nebere pamlsky, pokud je však s tímto člověkem v kontaktu víc jak tři dny, stane se z něj radostný mazlíček, co si sám běhá pro pohlazení.
Na obranách se rýsuje v razantního a nadšeného obranáře, kterému nic neunikne a figuranta chytá dlouhým skokem. Máme problém s překusováním, ale to je z velké časti kvůli padajícím mléčným zoubkům, které už skoro nemá a peška tak občas pevně drží snad jen silou vůle. Revír zbožňuje, ze všech sil mě vtahuje do makety a hlasitě bez přestání vyštěkává ukrytého pomocníka, dokud nedostane kousnout do peška.
Chůzi u nohy zlepšujeme každým dnem a je na něm vidět, že ho to baví víc a víc. Má přesné a rychlé obraty, za chůze vysoko zvedá přední nohy. "Sedni" umí dokonale i pouze na slovní povel, "lehni" zvládá s posunkem a "vstaň" sice s pomocí rukou, ale snaží se to pochopit a baví ho to. Spolehlivě umí i povel "zůstaň" ve všech polohách, zatím jsme však nepřekročili minutu.
Výborně našlápnuto má také ke stopování, ať už mantraillingovému nebo sportovnímu. Šíleně se na stopu těší a zvládne s hlasitým štěkotem rýt nohama v zemi, jen aby se k ní už dostal, proto pracujeme spíše v pachových čtvercích, aby se zklidnil a koncentroval.
Přivolání má téměř 100%, výjimky tvoří většinou divoké hraní se psy nebo amoky radosti. Při zavolání jménem okamžitě zareaguje a bleskově se přiřítí, a to i když třeba na procházce zrovna vidí psa nebo jiné lákadlo.
Nebere si ze země nic odhozeného, kolem rohlíku před naší zahradou procházel bez dotknutí tři dny a na táboře nevzal ani piškot, který ležel v lese.
Pilně cvičíme klid při procházení okolo psů, což, pokud na něj pes neštěká nebo neútočí, mu jde a zvládá to i bez vodítka.
Před krmením si automaticky sedne, udržuje oční kontakt a čeká na povel, že se může pustit do žrádla.
Byli jsme teď na výcvikovém táboře, kde si vyzkoušel coursing, který na první pokus zvládl jako ostřílený závodník a popadlo ho takové nadšení, že jsem ho od střapce musela odnést v náruči, aby se neuškrtil na obojku.
Bojujeme (úspěšně) s občasnou bázlivostí vůči některým lidem, ale s tím, vzhledem co je to za plemeno, jsem počítala.
Agir naprosto zbožňuje děti a nechá se klidně mazlit obklopený hloučkem těl a natahujících se rukou, nebo s neuvěřitelným uvědoměním (nikdy se nestalo, na rozdíl od toho, když si hraje s dospělými, že by chytl dítě, byť neúmyslně) kouše nastavované klacíky, aportuje míčky a přetahuje se o hadry.
Na procházce po Vysočině poprvé uviděl ovce, za kterými mi podlezl elektrický ohradník a běžel je jako správný ovčák nadšeně prohnat.
Byl se mnou i na army táboře, kde se choval naprosto ukázkově, všemu velel a chodil s námi i na airsoftové mise (samozřejmě kde nehrozilo, že mu někdo vystřelí kuličkou oko). V noci při spaní v lese sloužil coby hlídka a kdokoli prošel, byl okamžitě prozrazen varovným štěkotem a vrčením.
Agirek je prostě úžasný pes, který zatím splňuje veškeré mé očekávání, a protože se chystáme na výstavu, doufám, že jak nezklamal v životě ani na sportovním place, bude se mu dařit i v předváděcím kruhu.